Правильний вибір літніх шин

Дорожча, але якісна шина вигідніша, ніж дешева

Дешеві шини, куплені нібито вдало після тривалого торгу з продавцем, зі знижкою, можуть спочатку порадувати автомобіліста, але насправді в подальшому вони спричинять більше витрат, ніж куплені за велику ціну якісні шини. Часто дешеві шини виглядають зовні так само, як і дорогі.
При покупці шини слід ретельно порівняти, щоб уникнути додаткових витрат у майбутньому. Чимало інформації можна знайти у журналах для автолюбителів, які регулярно тестують шини. За рахунок високої якості переможець тестів, у яких враховується співвідношення ціни та якості, здобуває популярність та визнання. Якісна шина довше експлуатується, ніж дешева, завдяки якіснішій сировині та кращій конструкції. Поєднання різних типів гуми у різних видах шин мають різні пропорції з огляду на цілі їх використання та клас швидкості. Твердіші суміші гуми можуть бути міцнішими, ніж м'які, але водночас при зміні якості дорожнього полотна під час дощу м'якіші шини забезпечать більшу безпеку руху. Слід констатувати, що під час тестування саме в якісних шинах частіше спостерігається оптимальне поєднання безпеки і довговічності. Якщо якісна літня чи зимова гума служить на сезон або два сезони довше, ніж дешева, то це прямо впливає на витрати водія.
Протекторний малюнок та багатошарова структура протектора – один з найважливіших критеріїв. Багатошаро-ві конструкції шин і поєднання різних видів гуми суттєво впливають на їх строк служби та характеристики. Міцна шина має дійсно гарні характеристики щодо зчеплення з дорогою, і таким чином вона може бути економічно вигідніша, ніж дешева гума.

Фактор зчеплення

При порівнянні дешевих та якісних шин слід приділити увагу їх зчепленню з дорогою. Чим міцніше зчеплення, тим менше енергії витрачається на обертання коліс. Правильним вибором шини можна регулювати витрату пального. Дешеві шини дають хвилинну вигоду, а велика витрата пального може значно збільшити загальні витрати на автомобіль.