Правила зберігання шин

varastointi.jpg

Температура

Температура на складі сезонного зберігання в будь-якому випадку має бути нижче +25 ºC, а найоптимальнішим для зберігання шин буде темне місце з температурою нижче +15 ºC, але не нижче 0 ºC. При температурі вище +25 ºC або нижче 0 ºC властивості гуми змінюються, що впливає на їх подальшу експлуатацію. Зберігання ж на прохолодному складі виключає негативний вплив на гумові вироби.

Вологість

Потрібно уникати занадто високої вологості. Вона не повинна бути на складі такою, щоб вода конденсувалася на шинах. Їх не можна піддавати впливу опадів, потрібно уникати потрапляння бризок води.

Світло

Шини треба захищати від світла, особливо від прямого сонячного та яскравого штучного освітлення через наявність там великої кількості ультрафіолету, який негативно впливає на фізико-хімічні властивості гуми.

Кисень та озон

Озон сильно погіршує якість шин. У складському приміщенні не повинно бути пристроїв, що виробляють озон, наприклад флуоресцентних та ртутних ламп, високовольтного електрообладнання, електродвигунів та інших електроприладів, які можуть іскрити і спричиняти повільні дугові розряди.

Деформація

Шини треба намагатися зберігати у нормальному стані, без деформації, щоб вони не були стиснуті або розтягнуті. Виникаючі під час тривалого зберігання зміни форми шини можуть стати причиною псування шини при її накачуванні.

Розчинники, масло, жири і тепло

Шини треба особливо захищати навіть від короткочасного контакту з розчинниками, маслами або жирами. Шини потрібно захищати від сильних джерел світла та іскор від електрозварювання.