Хороша шина здебільшого виявляється економнішою за більш дешеву 

cheap_tyre_vs_quality_tyre.jpgДешеві шини, акційні ціни на шини, шини за зниженими цінами — всі ці обіцянки тішать вухо водія, якому потрібна нова літня або зимова «гума». Однак після придбання дешеві шини можуть стати причиною набагато більшої кількості видатків, ніж високоякісні літні або зимові шини.

На перший погляд дешеві шини можуть здаватися такими самими, як і їхні високоякісні аналоги. Проте малюнок протектора — це лише одна з властивостей шин. Вирішальний вплив на робочі характеристики, довговічність і опір коченню мають багатошарова будова шини та гумові суміші, що використовуються для її виготовлення. Таким чином, довговічна шина з низьким опором коченню може виявитися економнішою за більш дешевий альтернативний варіант.

Найдешевші шини швидко стираються 

Щоб уникнути непередбачених додаткових витрат, уважно порівнюйте шини зі знижкою. Іноді бувають акції і на високоякісні шини. Наприклад, за нижчою ціною можуть продаватися старі моделі, які тим не менш є якісними та безпечними. Водії можуть користуватись результатами порівняльних тестів, які регулярно проводять декілька авторитетних автомобільних видань. Майже всі шини-переможці таких випробувань виготовляються виробниками які відомі високою якістю своєї продукції навіть у тих випадках, коли тестується співвідношення ціна–якість.

Часто, завдяки кращим матеріалам та конструктивним рішенням, хороша шина працює довше, ніж дешева. Гумові суміші, що використовуються, повинні враховувати призначення шини та її категорію швидкості. Більш тверді суміші, як правило, довговічніші за м'які, проте такі шини по різному ведуть себе на дорозі. Більш м'які гумові суміші довели, що вони є безпечнішими на мокрих і крижаних поверхнях.

Загалом, можна стверджувати, що високоякісні шини демонструють оптимальний баланс надійності та довговічності завдяки ретельним тестуванням та виробничим процесам. Хороша літня або зимова шина може залишатися безпечною на один або два сезони довше ніж її дешевий аналог. Це безпосередньо впливає на вартість водіння.