Обслуговування кондиціонера

Коротко про автокондиціонер

Автокондиціонер - це вже не розкіш, а звичне й дуже зручне обладнання сучасного автомобіля. Звісно, без кондиціонера в автомобілі цілком можна обійтися, але ніхто не заперечуватиме, що його наявність робить поїздку в автомобілі в спекотну погоду набагато комфортнішою. Окрім підтримки комфортного температурного режиму, автомобільний кондиціонер очищує повітря від сторонніх запахів і знижує його вологість. Принцип роботи автомобільного кондиціонера схожий на систему роботи звичайного холодильника, він заправляється спеціальним мастилом та фреоном. Автомобільний кондиціонер являє собою досить складну замкнуту герметичну систему.

Типові неполадки автокондиціонерів та їх обслуговування

У процесі роботи герметичність системи кондиціювання автомобіля може порушуватися. Це призводить до потрапляння усередину води та повітря і негативно позначається на роботі кондиціонера та скорочує строк його служби. Тому, щоб автомобільний кондиціонер працював довго та справно, його треба правильно експлуатувати, вчасно проводити діагностику, ремонт та заправлення. Своєчасна перевірка дозволить вчасно виявити несправність системи і попередити більш серйозні наслідки цієї несправності. Зазвичай рекомендується проводити діагностику автомобільного кондиціонера не рідше одного разу на рік, бажано навесні, адже взимку автомобільний кондиціонер не використовується і такий тривалий простій може вплинути на його справність. Регулярна діагностика автомобільного кондиціонера допомагає попередити виникнення серйозних поломок і заощадити не тільки гроші, але й нерви. Діагностика, чищення та заправлення автокондиціонерів повинна здійснюватися виключно професіоналами, які мають великий досвід роботи з різними видами кондиціонерів.

Автомобільні кондиціонери потрібно періодично заправляти. Це зумовлено тим, що з'єднувачі в автомобільних кондиціонерах різьбові, з гумовими ущільнювачами, на відміну від зварних у побутовому холодильнику. При впливі вібрацій, перепадів температури тощо відбувається поступова зміна властивостей ущільнювачів, внаслідок чого фреон із системи поступово випаровується. На новому автомобілі фреон потрібно дозаправляти раз на 2-3 роки, але згодом швидкість випаровування збільшується, і дозаправлення потрібне раз на 1-2 роки навіть при відсутності явних дефектів. До речі, усі елементи кондиціонера при заправленні змащуються мастилом, доданим у фреон. Циркулююче мастило змащує за цей час усі ущільнювачі, і вони довше служитимуть.

Пам’ятайте, що заправлення кондиціонера необхідно робити тільки за технологією та на обладнанні, рекомендованими виробником автокондиціонера, тому що неправильне заправлення кондиціонера загрожує доволі дорогим ремонтом у майбутньому.