Обслуговування гальм
Гальма автомобіля
В автомобілях використовують, головним чином, два типи гальм: дискові та барабанні. Дискові гальма ефективніші порівняно з барабанними, і на нових легкових автомобілях їх використовують найчастіше. Крім того, майже всі без винятку гальма сучасних автомобілів – двоконтурні. Це означає, що до одного контуру гальмування в автомобілі належать тільки два колеса, при цьому при пошкодженні контуру гальмування однієї пари коліс інші два колеса продовжуватимуть гальмувати. Антиблокувальна система гальм ABS, що дає змогу і за дуже складних умов гальмування зберігати керування автомобілем, також підвищує безпеку їзди. До деталей гальм належать, наприклад, гальмівні ремені, шланги, пластини, барабани, гальмівні колодки та циліндри. В автомобілях є також гальмо стоянки, завдання якого – утримувати автомобіль на місці під час паркування. У легкових автомобілях під стоянковим гальмом зазвичай розуміють ручне гальмо, яке керує колесами передньої або задньої вісі. У нових автомобілях ручне гальмо також барабанне.
Правильне гальмування під час руху
Завдання гальм – зниження швидкості руху. Однак, самі гальма не можуть впливати на дорожню обстановку і цілком залежать від майстерності водія та його вміння користуватися ними під час їзди. Те, як швидко і на якій дорозі зупиниться автомобіль, залежить від реакції водія і гальмівного шляху. Встановлено, що, якщо швидкість їзди вдвічі перевищувала допустиму, то гальмівний шлях зростає в чотири рази. При зменшенні ж швидкості на чверть, гальмівний шлях зменшується вдвічі.
Обслуговування та заміна гальм
Одразу після технічного обслуговування гальм та заміни іх деталей, натиснення на них вимагає більшого зусилля, тому що після заміни здатність гальмування дещо погіршується. Тому протягом перших 500 кілометрів після заміни гальм слід уникати дуже сильного гальмування.
Якщо в автомобіля замінено гальмівні колодки, відрегулювати їх роботу можна під час руху автомобіля зі швидкістю 60 км/год, зробивши декілька гальмувань до повної зупинки автомобіля. Таким чином термін служби гальм максимально продовжується, а також усуваються зайвий шум і вібрація при гальмуванні. Перед встановленням гальмівних колодок всі компоненти гальмівної системи потрібно очистити від бруду та пилу.